SÜPER ARABALAR

ARABALAR NE KADAR EN KALİTELİ MALZEME KULLANILIRSA O KADAR SAĞLAM GÜVENLİ VE HIZLI OLUR.Mesela Roys Roys bu araba markası az araba üretir ama neden nedeni:Arabaları tamamen makinelere bırakmazlar az makina kullandıkları için daha az araba üretirler ama en iyi malzemeleri kullanırlar.

Bugatti Veyron

Ferdinand Piech’in 2003 yılında emekli olmasının ardından, yeni Genel Müdür Bernd Pischetsrieder projenin başına Thomas Bscher‘i getirdi. Bscher, yaklaşık bir yıl içinde performansı biraz daha düşük ama testlerde devrilmeyen bir Bugatti Veyron geliştirdi. 2003 ve 2005 model Bugatti Veyronlar 0’dan 100 kilometreye 2,5 saniyede çıkabilmektedirler.[1]

Bugatti Veyron ekonomik olarak Volkswagen’e büyük zarar teşkil etmektedir. Veyron’un fiyatı 1.5 milyon Avro gibi yüksek bir tutar olsa da, toplam üretim masrafı yaklaşık 2-3 milyon Avrodur.

Üretim halindeki Bugatti Veyron ilk olarak 19 Ekim, 2005 tarihinde Tokyo Araba Fuarı‘nda gösterildi.

2005 yılındaki Dubai Araba Fuarı‘nda, teşhir edilen Veyron dahil 6 adet satılması ve 45 adet Veyron’un da Şubat ayına sipariş edilmesiyle Bugatti Veyron projesinin akışı tamamen değişti. 5 yılda 300 adet üretilmesi öngörülen Bugatti Veyron’un üretim süresi 8 yıla yükseltilmiştir, bu süre içinde üretilecek Bugatti Veyron sayısının bine yakın olması beklenmektedir.

Amerika‘da ilk kez 2006 yılındaki Los Angeles Uluslararası Otomobil Fuarı‘nda sergilendi.

Bugatti Veyron ile yapılan en yüksek hızı (407 km/sa.), Car and Driver dergisinin editörü Csaba Csere, Volkswagen’in Ehra-Liessen test pistinde gerçekleştirdi.Daha sonra bu yıl düzenlenen Veyron modelinin Super Sport™ versiyonu 431.072 km\h hız ile, dünya birinciliği olan S.S.C.(Shelby Super Cars) Ultimate Aero 412 modelini geçerek rekorun altına adını yazdırmıştır.

7 vitesi olan Bugatti Veyron’un 0’dan 321,9 km/sa. hıza çıkışı; McLaren F1’in 193,1 km/sa.’ten 321,9 km/sa. hıza çıkışından daha hızlıdır. Aracın benzin deposu 100 Litreliktir. Normal kullanımda 100 Km`de yakit tüketimi 20 Litredir. Ancak araba tam güç ile sürüldügünde 100 Km`de 78 Litre benzin tüketmektedir, bu da 18 dakikada deponun boşalacağı anlamına gelmektedir.

CLASSİC İLE NEW

Eski arabalar her zaman yarış konusunda avantajlıdır.Eski arabalar günümüzde az bulunur.Bu yüzden çok değerlidir.Bu arabalara güçlendirilmiş motor ve nitro takıldığı zaman bu arabalar nerdeyse bütün arabalarla yarışabilir.

 

 

HUMMER

Hız için değil dağ arazi tipi yerlere çıkmak için uygun güçlü bir arabadır

Hummer

Vikipedi, özgür ansiklopedi

2006 Hummerlar: H3, H1, ve H2 (L-R)

Hummer, General Motors tarafından satılan, yüksek performanslı, çok amaçlı arazi aracı markasıdır. Çinli bir firmaya satılmıştır; ancak satış Çin hükümeti tarafından desteklenmeyince satış gerçekleşmedi ve GM, Hummer’ı kapattı.

Modeller

Galeri

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir