GTA 5 SPORT ARABA İSİMLERİ

KARA ARAÇLARI
İki kapılı arabalar

Blista Compact 

GTA: Vice City’den beri kullandığımız ve oldukça da sevdiğimiz araçlardan Blista Compact, bir GTA klasiği olarak GTA V’te de yerini alacak gibi görünüyor. En azından aracın arkasına dikkat edersek Blista Compact’ı oldukça andırıyor. Öte yandan bir diğer benzer araçlardan olan Futo’ya da benzemekte.


Futo

GTA ailesine ilk olarak GTA IV’te katılan, GTA IV’te de deneyip oldukça sevilen küçük arabalardan olan Futo, Liberty City’den sonra şimdi de Los Santos sokaklarında kullanabileceğimiz araçlardan biri olacak.


Infiniti FX


Jeep Gladiator

Cipler geri dönüyor! Off-road pick-up türünde olan ve Jeep Gladiator modeline çok benzeyen bu cip, Hummer modelindeki askeri cipleri de andırıyor. Arka kasasına yolcuların binebileceği bir cip olarak karşımıza çıkarak bizleri gerçekçiliğe bir adım daha yaklaştıracak…


Manana

Sanıyoruz ki uzun uzun anlatmaya gerek yoktur. GTA serisinin efsane araçlarından Manana’yı yeni oyunumuzda yeniden ağırlıyoruz.


Peyote

İlk kez GTA IV’te kullanma fırsatı bulduğumuz klasik araçlardan Peyote, GTA V’te de yerini alıyor.


Phoenix 

GTA: Vice City’nin vazgeçilmez araçlarından biri olan Phoenix’i her yönüyle andıran kaslı bir araba. Şu anda Phoenix olup olmadığından emin değiliz ama uzun bir aradan sonra Phoenix’i yeniden görmek bizler adına hiç de fena olmaz. Muhtemelen “Phoenix GT” adıyla veya yeni adıyla birlikte Phoenix’in yeni bir versiyonu olarak karşımıza çıkacak.


Tornado (?)

GTA: San Andreas’taki araçlardan biri olan Tornado’ya çok benzeyen klasik bir araç. Özellikle San Andreas’ta Latin sokak çetelerinden Vago’ların Los Santos sokaklarında kullandığı araçlardan biriydi. Muhtemelen aynı araç yeniden Los Santos sokaklarında hayat bulacak.


Dört kapılı arabalar

2011 Bentley Continental GT

Muhtemelen 2011 model Bentley Continental GT. Ve çok büyük bir ihtimalle GTA IV’teki araçlarımızdan olan Cognoscenti’nin yeni versiyonu. “Cognoscenti GT” adıyla karşımıza çıkabilir.


Buffalo

İlk olarak GTA: San Andreas’ta karşımıza çıkan ve oldukça da sevilen Buffalo, GTA IV’te FIB versiyonuyla karşımıza çıktıktan sonra GTA: The Ballad of Gay Tony’de tekrar sivil versiyonuna dönüş yaparak popülerliğini sürdürmüştü. GTA V’te de yeniden eski tahtını geri alacak gibi görünüyor.


Emperor

Serinin hatırı sayılır araçlarından olan Emperor, yeni oyunumuzda yeniden karşımızda.


Habanero

İlk olarak GTA IV’te karşımıza çıkmış olan Habanero, GTA V’te popülerliğini artıracak gibi görünüyor.


Huntley SportGTA: San Andreas’taki Huntley’nin gelişmiş versiyonu olarak GTA IV’te karşımıza çıkan Huntley Sport, görünüşe bakılırsa Liberty City’den sonra Los Santos sokaklarını da arşınlayacak.


2007 Jeep Wrangler Recon

Başka bir cip. Muhtemelen 2007 model Jeep Wrangler Recon’ın ta kendisi. GTA serisinin araçlarından olan Mesa Grande’ye de benziyor. Öte yandan, GTA III’teki Patriot’ı da aşırı derecede andırmakta.


Landstalker

Serinin efsane araçlarından olan Landstalker, bir GTA klasiği olarak GTA V’te de yerini alıyor.


Premier

GTA: San Andreas ve GTA IV’ün vazgeçilmez araçlarından olan Premier, GTA V’te de karşımızda.


Schafter (?)

GTA IV ve GTA: The Ballad of Gay Tony’nin araçlarından Schafter’a çok benzeyen bir araç. Ancak yine de önceki oyunlara nazaran farklılıkları da var. GTA V’teki model BMW M5 ile Lexus IS’i temel almakta gibi görünüyor. Bunu göz önüne alırsak Sultan olma ihtimali de var.


Serrano

GTA: The Ballad of Gay Tony’de GTA ailesine adımını atan Serrano, GTA V’te bu sefer iddialı gelecek gibi.


Taxi

Yayımlanan ilk ekran görüntülerinde sarı bir araç görüyoruz. Taksi olduğu çok aşikâr. Liberty City’den sonra bu sefer de Los Santos taksileri biz müşterilerini bekliyor olacak…


Spor arabalar

Aston Martin V8 Vantage Roadster & Ferrari California


Dewbauchee otomobil firması tarafından üretilmiş, istenildiği zaman üstü açılıp kapatılabilen yepyeni bir spor araba. Oyunda ana karakterimizin yakın arkadaşının aracı olarak karşımıza çıkıyor. Görünüşü Aston Martin V8 Vantage Roadster’a, ön tarafı ise Ferrari California’ya çok benziyor. Oyunda muhtemelen karşımıza seriye yeni eklenen bir araba olarak karşımıza çıkacak zira araç, serinin önceki oyunlarındaki herhangi bir spor arabasına hiç benzemiyor.

İlk trailer’ın diğer sahnelerinde farklı açılardan farklı renklerle kendisini görüyoruz:Audi R8 SpyderMuhtemelen Audi R8 Spyder’ı temel alan bir başka yeni bir spor araba.


2005 BMW 3-Serisi E93Ubermacht otomobil firması tarafından üretilmiş, istenildiği zaman üstü açılıp kapatılabilen bir diğer yepyeni spor araba. 2005 model BMW 3-Serisi E93’e çok benzemekte.

İlk trailer’ın diğer sahnelerinde farklı açılardan üstü kapalı versiyonunu görüyoruz:CheetahGTA III Era’nın vazgeçilmez spor arabalarından olan Cheetah geri dönüyor. En son GTA: Vice City Stories’te kullandığımız bu araç, GTA IV’te yer almamıştı. Fakat şimdi yeni nesil, gelişmiş versiyonuyla GTA V’in Los Santos sokaklarında boy gösterecek!


Feltzer

Yine ilk olarak GTA: San Andreas’ta, popülerliğini ise GTA IV’te sürdüren araçlardan biri. GTA IV’te karşımıza spor araba olarak çıkmıştı, elbette ki GTA V’te de bu yoldan devam edecek.


InfernusSerinin efsane ve vazgeçilmez spor arabalarından olan Infernus, tüm ihtişamıyla GTA V’te de yerini alıyor. Öndeki üretici logosuna bakılırsa, araç GTA IV’te olduğu gibi Pegassi otomotiv şirketi tarafından üretimine devam etmekte.


Kamyonetler

Boxville

GTA: Vice City’den bu yana teslimat ve ticaret kamyonu olarak karşımıza çıkan araçlardan biri. GTA V’in ilk tanıtım videosunda Postal adlı bir kargo veya posta firmasının aracı olarak görüyoruz.


Burrito

Yine GTA: Vice City’den beri karşımıza çıkan kargo türü kamyonetlerden biri. GTA V’in ilk tanıtım videosunda Bugstars adlı bir böcek ilaçlama firmasının aracı olarak görüyoruz.


Kamyonlar ve tırlar

Packer (?)

Muhtemelen Packer’ın gelişmiş, yeni bir versiyonu. Zira önceki gördüklerimizden çok farklı. GTA: San Andreas’taki versiyonuna geri dönüş yapmışa benziyor. Yeni bir tır olma ihtimali de var. Görüldüğü gibi artık arkasına araçlar alınabiliyor ve arkasındaki rampa kapatılabiliyor. İçindeki araç ise Dukes ve Bullet GT’ye çok benziyor ancak tam olarak ikisinin de aynısı değil.


Phantom (?)


GTA IV’teki tırlardan biri olan Phantom’a çok benzeyen bir tır. Çok benziyor ancak hemen hemen aynısı değil; dizaynı Phantom’dan biraz farklı. Phantom’ın gelişmiş bir versiyonu olarak karşımıza çıkacak gibi görünüyor, veya yeni bir tır da olabilir.

Başka bir sahnede farklı açıdan kendisini görüyoruz:

Bahsettiğimiz gibi Phantom’dan oldukça farklı.


RömorkRömorklu tırlar geri dönüyor. Bu sefer tankerlerden ziyade tırların arkasına da römork takababilecek ve trafikte römorklü tırlara sıkça rastlayabileceğiz. Hatırlarsanız GTA: San Andreas’ta da bazı yerlerde bu tür römorkler bulunuyordu ancak bir işlevi yoktu, tankerler haricinde tırlara römork takıp kullanamıyorduk. Şimdiyse tırlar römorkleriyle birlikte geri dönecek gibi.

Bu sahnede de uzun bir römork görüyoruz:Muhtemelen Phantom (?)’a ait bir römork.


Tanker

GTA: San Andreas’tan hatırladığımız uzun depolu tankerler geri dönecek gibi.


Tractor

Çiftçilik mesleğinin vazgeçilmez araçlarından traktörler de GTA V’le birlikte dönenler arasında!


Diğer ufak araçlar

Caddy

GTA: Vice City’den bu yana karşımızda olan ve son olarak da GTA: The Ballad of Gay Tony’de kullandığımız golf arabası Caddy, yeniden golf oyunlarımıza eğlence katacak gibi görünüyor.


Devlet araçları

Ambulance

GTA IV’teki ambulans aracının hemen hemen aynısı. Çok büyük ihtimalle oyunun son versiyonunda birkaç değişikliklerle karşımıza çıkacaktır. Belki de serinin önceki oyunlarında olduğu gibi yeniden ambulans görevleri yapabileceğiz. Kim istemez…


Police CruiserLos Santos Polis Teşkilatı’nın arabası. Yine GTA IV’ten de hatırlayacağımız üzere Vapid otomotiv şirketi tarafından üretilmiş bir araç. Los Santos polisleri Los Santos sokaklarında bu araçlarıyla peşimizde olacak. Aksiyon filmlerinde bile göremeyeceğiniz kadar benzersiz kovalamaca sahnelerine hazır mısınız?

Yayımlanan yeni ekran görüntülerinde yeni versiyonlarını görüyoruz.

Muhtemelen yapım aşamasında gerçekleşen bir gelişme. Tıpkı aşağıda okuyacağınız Police Maverick gibi gerçek hayattakine sadık kalınarak hazırlanmış bir “beta gelişmesi”. Trailer’da gördüğümüz Police Cruiser, direkt GTA IV’ten alınıp üstünde sadece düzenlemeler yapılmış gibiydi, ama şimdi araç iyice düzenlenmiş ve gerçek hayattaki Los Angeles Polis Teşkilatı’nın polis aracına benzetilmiş ve son hâlini almış.


Police MaverickLos Santos Polis Teşkilatı’nın helikopteri. Azılı gangsterlerin ve suçluların takipçisi, Los Santos sokaklarının asayiş simgesi. Bir GTA klasiği olarak üç yıldız aranma seviyesine ulaştığınızda peşinizde…

Yayımlanan ilk GTA V ekran görüntülerinde Police Maverick’in gelişmiş halinini görüyoruz. Hatırlarsanız ilk trailer’da gördüğümüz polis helikopteri direkt GTA IV’ten alınmıştı, sadece GTA V’te üzerinde ufak düzenlemeler yapılmıştı.


Şimdiyse ekran görüntüsünden gördüğümüz kadarıyla, trailer’dan sonra 8 ay içinde polis helikopteri üzerinde oldukça çalışılmış, GTA IV’ün polis helikopteri modellemesi terk edilip helikopter beta aşamasında oldukça gelişmiş. Neler değişmiş, gelin bir göz atalım.Çatısı: Farklı.
Burnu: Farklı.
Kuyruk pervanesi: Kuyruk pervaneleri de oldukça farklı.

Üst pervaneler de bir öncekinden farklılık kazanmış; bir önceki polis helikopterinde dört adet pervane varken, şimdiyse pervane sayısı üçe indirilmiş. (Tıpkı gerçek hayattaki Los Angeles polis helikopteri gibi.) Ayrıca iniş kızağı da oldukça değişmiş.

Diğer görüntüleri:Rockstar, polis helikopteri konusunda gerçekçiliğe gitmiş. Demin de bahsettiğimiz gibi trailer’daki helikopter GTA IV’ten alınıp sadece üzerinde ufak düzenlemeler yapılmıştı. Şimdiyse GTA V’teki Los Santos polis helikopteri gerçek hayattaki Los Angeles polis helikopterine oldukça benziyor, yani artık gerçeğine daha yakın.


Los Angeles Polis Teşkilatı’nın helikopteri.

GTA V’teki polis helikopteri gerçek hayat olduğu gibi Eurocopter AS 350 BA modelini temel almakta.


Motosikletler

Quadbike

Quadbike (nam-ı diğer ATV motoru) ile dağ tepe gezmeyi özlemiş miydiniz? Öyleyse müjde! GTA: San Andreas ve Vice City Stories’teki dört tekerlekli arazi moturu Quad, GTA V’in sızan bir sanatsal bir çalışmasında gördüğümüz üzere geri dönüyor. Görüntüde gördüğümüz kadarıyla GTA V’teki modeli 2012 model Yamaha Raptor YFZ 450′ye benzemekte.


Sanchez

Serinin vazgeçilmez motorlarından, çamur motosikleti türündeki Sanchez ile dağlarda, tepelerde gezip tozmak, yarışmak, bir öncekinden daha zevkli olacak gibi görünüyor!


Vader

GTA ailesine yeni katılan bir araç olan ve ilk olarak GTA: The Ballad of Gay Tony’de kullandığımız Vader, popülerliğini GTA V’te katlayacak gibi görünüyor.


Bisikletler

BMX

Fazla söze gerek var mı? BMX sokak bisikletleri geri dönecek gibi görünüyor! GTA: San Andreas’ta en çok kullandığımız ve en sevdiğimiz bisikletlerden biriydi kendisi ve San Andreas’taki ana karakterimiz Carl Johnson’ın oyunun başında tanıştığı ilk araçtı. Her ne kadar ilk trailer’da iki adet bisiklet görsek de dikkatli incelersek iki sahnede de gördüğümüz bisikletlerin ön tekerlekleri yok. Bu da akıllara “Yoksa oyunda bisiklet kullanamayacak mıyız? Sadece kenarlarda bozuk ve öylesine yer alan bisikletler mi göreceğiz?” sorularını getiriyor. Hiç belli olmaz, bekleyip göreceğiz.


Yol Bisikleti

“Bisikletler oyunda olacak mı?” sorusuna Rockstar’dan enfes bir yanıt! BMX’le beraber oyunda yepyeni bisikletler de yer alacak gibi görünüyor. Ekran görüntüsünde gördüğümüz bu bisiklet genellikle yarışlarda rastladığımız bir yol bisikleti. Görüldüğü üzere direksiyonu bunun bir yarış/yol bisikleti olduğunu gösteriyor. Görüntüde olduğu gibi Santa Maria Sahili’nin kumsallarında ve dağlarda, tepelerde bu bisikletle tozu dumana katmak için sabırsızız!


DENİZ ARAÇLARI
Tekneler ve botlar

SpeedoPhile 2000

Jet Ski’ler geri dönüyor! İlk olarak GTA: Vice City Stories’te kullandığımız, son olarak ise GTA: Chinatown Wars’da Wet Ski adıyla kullandığımız bu ufak deniz aracı, GTA V’te SpeedoPhile 2000 adıyla karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Ancak SpeedoPhile 2000, bu Jet Ski’yi üreten firmanın adı olabilir ve büyük ihtimalle de öyle görünüyor; şu anda hangi isimle karşımıza çıkacağı kesin değil.

İşte SpeedoPhile 2000’nin net temsili logosu:

Trailer’dan görüldüğü kadarıyla SpeedoPhile 2000’nin üreticisinin logosu:


HAVA ARAÇLARI
Uçaklar

CropdusterGenellikle çiftçilik mesleğinde kullanılan ve ilk olarak GTA: San Andreas’ta karşımıza çıkmış olan Cropduster, GTA V’in ilk tanıtım videosunda gördüğümüz kadarıyla yine çiftçilik, şarapçılık gibi mesleklerde popülerliğini koruyacak. GTA V’in ilk videosunda bir üzüm bağını ilaçlarken görüyoruz. Yetiştirilen bitkileri, meyveleri, sebzeleri ilaçlamakla görevli olan bu ufak hava aracıyla GTA V’te olup olmadık yere ilaç sıkmak zevkli olacak gibi, tabii oyun izin verirse…

Yayımlanan bir ekran görüntüsünde karakterimizi aynı Cropduster’ı kullanırken görüyoruz.Muhtemelen iki sahne aynı görevden alınmış.


Hydra (?)

GTA: San Andreas’taki askeri araçlardan olan Hydra’ya çok benzeyen bir jet uçağı. GTA V’teki versiyonuysa daha çok gerçek hayattaki F35 Lightning II uçağına benzemekte. Muhtemelen Hydra’nın gelişmiş versiyonu olarak karşımıza çıkacak.

Yayımlanan yeni ekran görüntülerinde farklı bir versiyonunu görüyoruz.Karakterimiz, görüntüde Vinewood tepesinin üzerinden bu jetle uçarken görülüyor. Oldukça detaylı ve muhteşem…


ShamalGTA: San Andreas’ta hemen hemen hepimizin favori uçaklarından biri olan Shamal yeniden geri dönüyor… GTA IV’te Liberty City havaalanında Shamal uçakları vardı fakat GTA IV’te herhangi bir uçağı, jeti hiçbir şekilde kullanamamıştık. Şimdiyse yeniden havaya uçurma vakti geldi!


Skimmer

İlk olarak GTA: Vice City’de karşılaştığımız deniz uçağı türündeki bir uçak. Hem gökyüzünde hem de deniz sularında Skimmer’la uçup yüzmek eğlenceli olacak…


Zeplin


Bir reklam zeplini. Aslında GTA serisinde zeplinlere GTA: Vice City’den alışığız; kafamızı kaldırdığımızda Vice City semalarında bir reklam zeplini görmek alışıla gelmiş bir olaydı. GTA V’tekiyse çok büyük ihtimalle Los Angeles Vilayeti’nin Carson şehrindeki Goodyear Zeplin Havaalanı’nda yer alan Goodyear zeplininin parodisi. Goodyear zeplininin Carson’ın yanı sıra dünyanın diğer birçok şehrinde bölgeleri daha vardır. Çok meşhurdur ve hatta reklam zeplini deyince akıllara gelen ilk zeplindir; Goodyear lastik firmasını üne kavuşturmasında büyük bir pay sahibidir. (Reklamın yanı sıra bazı spor müsabakalarında tepeden televizyon kamerası olarak da iş görmektedir.) Muhtemelen oyundaki zeplin de Los Angeles’taki bu Goodyear zeplinini temel alıyor.

Goodyear zeplini:

Ayrıca yukarıda ilk trailer’daki sahnelerin yanı sıra, oyunun yayımlanan ilk ekran görüntülerinde de net olmasa da bu zeplini görebiliyoruz:

Oyunda zeplini kullanıp kullanamayacak mıyız, ve neyin reklamı olarak oyunda yer alacak, şimdilik meçhul ancak bunun reklam zeplini olduğunu düşünürsek kullanmamız düşük bir ihtimal gibi görünüyor. Yine de hiç belli olmaz; belki oyunun birkaç görevi bu zeplinin yörüngesinde gelişecek, ki Rockstar’ın bunu oyuna sırf süs olarak eklediğini düşünmüyoruz. Her nasıl olursa olsun, yine de başımızı kaldırdığımızda Los Santos semalarında bir zeplin görmek büyüleyici olacak…


Helikopterler

Maverick

Helikopter deyince aklımıza ilk gelen Maverick, elbette bir GTA klasiği olarak yeniden karşımızda.


Police MaverickDaha önce de belirttiğimiz gibi, azılı suçluların takipçisi, sokakların asayiş simgesi olan Police Maverick, bu sefer Los Santos semalarında yeniden bizimle. Bir GTA klasiği olarak üç yıldız aranma seviyesine ulaştığımızda Los Santos Polis Teşkilatı’nın helikopteri peşimizde olacak.


SIZAN GTA V ARAÇLARI
GTA V araçları Max Payne 3’ten çıktı!

Ve çoğu merakımızı giderecek fakat bizleri daha da çok heyecanlandıracak GTA V’in araç bilgileri Max Payne 3’ten geldi! Evet, şu anda aklınıza “GTA’yla ilgisi bile olmayan bir oyunun GTA V’le ne alakası var?” gibi sorular gelmeye başladı, öyleyse okumaya devam edin…

Bilindiği gibi Rockstar Games’in bir diğer beklenen oyunu Max Payne 3, 15 Mayıs tarihinde çıkışını gerçekleştirdi. Herkes oyunu alıp deliler gibi oynayarak keyfini sürerken, GTAForums’taki bazı meraklı GTA oyuncuları da GTA V hakkında bir şeyler bulma umuduyla oyunun diskindeki oyun dosyalarını inceledi ve belki de tıpkı bir hazine gibi bekledikleri şeyi buldular. Silah dosyalarından araçlara kadar Max Payne 3 hakkında birçok teknik bilgi yer alan bu dosyalarda, “vehicles.ide” isimli bir araç dosyasına denk geldiler. Vehicles.ide, biz GTA oyuncuları için oldukça tanıdık bir isim. GTA: San Andreas’tan bu yana GTA oyunlarının araç dosyaları oyun dosyalarında vehicles.ide ismiyle yer alıyor. GTA’yla alakası olmayan Max Payne 3’ün dosyalarında da bir GTA vehicles.ide dosyasına rastlamak pek normal sayılmazdı. İşte Max Payne 3’ün bu vehicles.ide dosyasında “Onaylanmamış Araçlar” başlığı altında GTA serisinden tanıdığımız araçlar bulunuyor, fakat tabii bu araçlar oyunda kullanılmamış. Muhtemelen Rockstar, bu araçları GTA V’e ön hazırlık olarak ilk önce Max Payne 3’te deneyip test etmiş ve dosyaları silmeyi unutmuş olmalı. Bitmedi! Diskteki araç dosyalarında alışıla gelmiş GTA araçlarından daha fazlası bulunuyor: Kar araçları, kızaklar, teleferikler, deniz araçları, bisikletler gibi yepyeni araçlar ve daha birçok farklı araçlar… Bunların hepsinin de GTA V’in araçları olduğu çok açık zira Max Payne 3 gibi bir oyuna “kar aracı, teleferik” vb. gibi araçlar çok ters. Zaten araçların GTA’daki isimleriyle yer alması GTA V’in araçları olma konusunda en büyük ipucu.

İşte Max Payne 3’ün diskinde yer alan o araçların tam listesi:

(click to show/hide)

Ayrıca dosyalarda ambient.dat dosyası da bulunmuş olup, içinde “kar ve kayak”la ilgili kalıntılara rastlanılmış. Oyunda karlık alanlarda kayakçılık için kayak araçları da olacak gibi görünüyor.

(click to show/hide)

Daha fazla bilgi ve fikir alışverişi için genel konumuza göz atın:
GTA V Araç Bilgileri MP3’ten Çıktı!

Max Payne 3 diskinde bulunan bu dosyayı bir de kendiniz göz atmak isterseniz, buradan dosyayı indirip inceleyebilirsiniz: http://www.2shared.com/file/XIWg64ro…_vehicles.html (GTA V’le alakası olan bölüm “DEPRECATED VEHICLES” başlığı altındakilerdir.)

Not: Max Payne 3 diskinden çıkan bu araç dosyalarının GTA V’in final dosyaları olmadığını ve GTA V araçlarının bu kadarla sınırlı kalmayacağını belirtelim. GTA V’teki araçların sadece ufak bir kısmına yer verilmiş, hatta belki de çoğundan yarısı bile değil…


Bunun yanı sıra Max Payne 3’teki bazı mekânlarda uçak fotoğrafları mevcut. Bunların da GTA V’in uçakları olduğu söyleniyor. Bu söylenti ise basit bir söylenti değil, uçaklar gerçekten GTA V’in ilk trailer’ında gördüğümüz uçaklara benziyor.
Soldaki uçaklar Shamal ile Hydra’ya, sağ üstteki Nevada’ya, onun altındakiyse Shamal gibi bir jet uçağına benzemekte.

Yukarıda görmüş olduğunuz gibi Shamal ve onun hemen altında Hydra’ya benzer bir jet uçağı görüyoruz. Bazı kesim bu uçakların GTA: San Andreas’tan çekilmiş olduklarını savunuyor fakat San Andreas’taki Shamal’ın dört adet penceresi varken, bu fotoğraftaki Shamal’ın ise sekiz penceresi var. Ayrıca grafikler de San Andreas’tan çok daha iyi. Örnek vermek gerekirse, sağ alttaki yolcu uçağının altında görülen deniz ve denize vuran güneş ışığı oldukça gerçekçi ve muhteşem görünüyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir