SİYAH GİYEN GİZEMLİ ADAMLAR

Birçok insan onlarla karşılaşmıştır. Ancak hiç kimse onların tam tarifini verememektedir. Her şeye rağmen bu garip ve gizemli siyah giyinen adamlar kimlerdir?

Real-MIB

A.B.D. Connectieut’ta kurulu olan Uluslararası Tanımlanamayan Uçan Nesneler Bürosu Yöneticisi olan Albert Bender, dergisi ‘Space Review’da önemli bulgularını yayınlayacaktı. Ama yapamadı. Üç Siyah Giyen Adam onun buluşunu paylaşmasını önledi. Bender, “Din adamları gibi görünüyorlardı ama Homborg tarzında şapkalar giyiyorlardı. Yüzleri açıkça görülemiyordu çünkü şapkalar onları kısmen saklıyor ve gölgeliyordu ” dedi.

Bender onlardan o kadar çok korkmuştu ki, örgütünü kapattı ve hatta dergisini yayınlamayı bile durdurdu.

1976 yılında Eylül ayında, Dr. Herbert HOPKINS A.B.D. Maine’de bir UFO ışınlanma olayı iddiasında danışman olarak görev yapıyordu. Güzel bir akşam, karısı ve çocukları evde yokken kendisini New Jersey UFO Araştırmaları Örgütü’nden olarak tanıtan bir kişiden telefon aldı. Adam Dr. Hopkins’le görüşmek istiyordu ve Dr. Hopkins kabul etti. Dr. Hopkins ziyaretçisinin yolu kolayca bulabilmesi için ışıkları açmak üzere arka kapıya gitti. Ama oraya vardığında bir adamın zaten merdivenleri tırmanmakta olduğunu görünce şaşırdı. Bununla birlikte, Dr. Hopkins ziyaretçisini buyur etti.

Ziyaretçi Dr. Hopkins’le UFO davasını tartıştı. Bir süre sonra, Dr. Hopkins’e iki metal para verdi ve birini avucunun içine koymasını istedi. Dr. Hopkins öyle yaptı. Daha sonra ziyaretçi Dr. Hopkins’e parayı izlemesini söyledi. Paranın yavaşça bulanıklaştığını ve sonra tamamen kaybolduğunu fark etti. Ziyaretçi alaycı bir şekilde “O parayı bir daha hiç kimse göremeyecek”, diye belirtti. Kısa bir süre sonra, gizemli adam kalktı ve “Enerjim bitiyor. Şimdi gitmeliyim. Hoşçakal.” dedi. Giderken Dr. Hopkins araba yolunda mavimsi beyaz ve normal bir araba farından açıkça daha parlak bir ışık olduğunu gördü.

Dr. Hopkins’in ailesi geri döndüğünde, araba yolunun ortasında işaretler buldular. Bu işaretlerin bir araba tarafından yapılmış olamayacağı için şaşırdılar. Daha şaşırtıcı olansa, bir sonraki gün görülebilir hiçbir izin olmayışıydı.
Dr. Hopkins o kadar korkmuştu ki bütün hipnotik seans teyplerini sildi. Oğlu da onun mekanında meydana gelen garip olaylar anlattı. Ama daha da şok edici olan ziyaretçi tarafından anılan yerin, New Jersey UFO Araştırmaları Merkezi’nin hiçbir zaman var olmadığını öğrenmeleri oldu.

Siyah Giyen Adamlar olayları genellikle bir UFO gözleminden sonra gerçekleşiyor. Onu gören kişi veya olaydaki inceleyiciye bir ziyaretçi geliyor. Kurban ziyaret esnasında genellikle kendi evinde yalnız oluyor. Ziyaretçiler genellikle üç kişiler ve siyah bir arabayla geliyorlar. Arabanın plaka numarası değişmez olarak var olmayan bir numara. En garibi ziyaretçilerin çoğunlukla erkek olması. Nadiren aralarında bir kadın oluyor. Eğer bir kadın varsa, hiçbir zaman birden fazla değil. Bu adamlar görünüş olarak basma kalıp CIA ajanı veya Gizli Servis elemanlarının görünüşlerini andırıyorlar. Elbiseleri baştan ayağa koyu renkli: şapkaları, elbiseleri, kravatları, ayakkabıları ve çorapları hep siyah. Yüzlerinde soğuk bir ifade var ve ziyaretlerini UFO’lar hakkında hiçbir şeyin açığa çıkarılmaması uyarısıyla bitiriyorlar. Ziyaret ettikleri kişiyi, ziyaretlerinin başkalarına açıklanması halinde vahşi sonuçları olacağı hakkında uyardıktan sonra aniden kayboluyorlar.

Talimatları sık sık hiçe sayılmış, ama şiddet içeren hiçbir şey olmamıştır. Tanıkları zamansız ziyaretleri ve telefonları ile taciz etmekte ustalaştıkları görülüyor. Bazen de hedeflerini sadece varlıkları ile korkutuyorlar.

1970 yılında bir Amerikalı teorisyen olan Tony Kimery gizemli MIB’ı (Men In Black – Siyah Giyen Adamlar) karmaşık UFO olgusuna bağladı. Ve bu da bir başka büyük ve karmaşık bir olgunun parçasıydı. Kimery, “Onların siyasi, dini ve bilimsel kuruluşların tamamen kontrolü için projeler yürüttükleri biliniyor. Onlar, MIB olarak yüzyıllar öncesine dayanan çok uzun bir geçmiş ve tarihe sahiptir ve bu günkü yerine doğru muazzam bir gelişme konsantrasyonu göstennektedirler.” diye yazdı.

Araştırmacılar tekrar tekrar MIB olgusunun tanıklar ve MIB arasındaki ruhsal veya akli bir bağdan kaynaklandığının üzerinde durmuşlardır. Tanık “tehdide karşı koyar ve dünyaya deneyimini anlatmaya devam ederse, görülmüştür ki MIB ona karşı harekete geçmekte güçsüz kalmaktadır”. Araştırmacılar Carlos de Los Santos’un başına gelenleri bu ifadelerini desteklemek için delil olarak göstermektedirler.

Santos televizyon röportajına giderken bir çete tarafından durdurulmuştu. Röportajı hemen iptal etti ve eve döndü. Ancak, bir arkadaşı daha sonra tamamen güvende olacağına ikna etti ve röportajı vermesi için onu destekledi. Santos röportajı verdi. Ve başına kötü hiçbir şey gelmedi.

Bununla beraber, insanlar MIB tehdidinin sadece hayali bir şey olduğunu kabul etmiyorlar. Onlara göre bu konu çok ciddi bir şey ve daha çok araştırma gerektiriyor.

Yine de, MIB’ın gerçek yapısı ne olursa olsun, sanal veya gerçek, tüm olgu kurbanlarının kafalarında unutulmaz etkiler bırakmıştır. Bunun yanında, MIB olgusunun sosyologlar tarafından tanımlanması çok önemlidir. Gün geçtikçe MIB inanılmaz cadıların, vampirlerin ve kurt adamın geçmişi ile karşılaştırılmaktadır.

🙂 🙂 🙂

‘esrarengiz siyah adamlar’ olarak da bilinirler. siyah giyen adamları gördüklerini iddia eden kişiler genellikle şu tür tanımlamalarda bulunmuşlardır:

•uçandaireleri gören veya inceleyen kişilere gidiyorlar.
•bu ziyaretler, olayın herhangi bir yolla topluma açıklanmasına zaman bırakmayacak kadar kısa bir süre içinde gerçekleşiyor.
•ziyaret edilen kişi çoğunlukla kendi evinde ve yalnız oluyor.
•ziyaretçiler (siyah giyen adamlar) çoğunlukla 3 kişi olarak ve siyah bir araba ile geliyorlar. genellikle arabanın modeli cadillac. en son model olmamakla beraber, sanki yeni alınmış kadar temiz ve bakımlı. plakası tespit edilip de araştırıldığında, hiçbir yerde kayıtlı olmadığı görülüyor.
•ziyaretçiler çoğunlukla erkek. çok seyrek olarak aralarında sadece bir kadın oluyor. giyimler sanki cia veya gizli örgüt üyelerini anımsatacak şekilde:
siyah takım elbise, siyah şapka, siyah çorap ve ayakkabı, siyah kravat ve daima beyaz bir gömlek. son derece temiz ve bakımlılar.
•yüzleri çoğunlukla doğuluları andırıyor. çekik gözlü, yanık veya koyu derili, ciddi ifadeli.
•hareketleri sert ve beceriksiz.
•genel tutumları ciddi, resmi, soğuk ve ürkütücü. dostça bir sıcaklıktan eser yok, insan görünümünde….
•bazıları, istenildiğinde gerçekle ilgisi olmayan kimlik ve görev kartı gibi belgeleri de çekinmeden gösteriyorlar.
•konuşmalar bazen sorgu, bazen de uyarı niteliği taşımasına rağmen, bıraktıkları etki sanki herşeyi önceden bildikleri şeklinde. vermek istedikleri mesak çok açık ve kesin dille anlatıyorlar. örneğin:
“tekrar bay smith, çok dürüst olmadığınız inancındayım” veya ” bu raporu postalamanız büyük bir akılsızlık olurdu bay veich” gibi. konuşmalar çoğunlukla, görünenlerin kimseye anlatılmaması veya yapılan araştırmaların durdurulmasını sağlayıcı uyarılarla sonuçlandırılıyor.
•bu kişiler geldikleri gibi beklenmedik bir anda gidiyorlar..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir