BLOG YAZARLIĞINDAN PARA KAZANMA

Blog Yazarlığında Para Kazanma

Blog Yazarlığında Para Kazanma2

Farklı bir yazı ile karşınıza çıkıyorum. Bildiğiniz üzere son zamanlarda bir çok kişisel blog açılıp kapanıyor. Bir çok insanın hedefi bu bloglardan para kazanmak yani yazmaktan daha çok para kazanmak için açılıyor. Güzel bir hedef, herkes para kazanmak istiyor fakat nasıl para kazanılacak? Neler yapılması gerekli? Herkes blog yazarı fakat bloga neler eklemek gerekiyor? Bugün sizlerle bu konuyu yazacağım ve tartışacağız.

BLOG ÜZERİNDEN PARA KAZANMA

Blog Yazarlığında Para Kazanma

Yukarıda da dediğimiz gibi herkesin hedefi bu bloglar üzerinden para kazanmak. Kişiler bu blogları bilgi dağıtmak yerine öylesine yazılmış makaleler ile doldurup para kazanmanın peşinde. İnsanlara tam olarak yararlı olmayan bu makaleler ile para kazanmanız gerçekten çok zor. Koskaca bir sağlık bilgisini nasıl 200 kelime içerisine sığdırabiliyorsunuz? Bugün bir doktorluk okumaya kalksanız 6 yıl sürüyor!
Öncelikle kim için yazıyorsunuz ve ne için yazıyorsunuz? Blogunuzu açtınız fakat bu blogu nasıl duyuracaksınız? Milyonlarca blog var. Bu blogların her birisi neredeyse aynı şeyleri yazıp duruyor. Siz kendi sesinizi nasıl duyuracaksınız? Tabiiki de doğru reklam stratejileri ile birlikte bu yolda ilerleyeceksiniz. Gerekli kaliteli sitelerden tanıtım yazıları, facebook üzerinde aktif olarak reklam vermek gibi yöntemleri deneyerek blogunuzun duyurulmasını ve popülerleşmesini sağlayacaksınız.

Blog Yazarlığında Para Kazanma3
Reklamlarınızı doğru bir şekilde yerleştirmelisiniz. Biliyorsunuz ki bizim ülkemizde tıklama oranları çok az ve tıklama başı kazanç acaip şekilde düşük. Kullanıcıyı yani ziyaretçiyi rahatsız etmeyecek şekilde reklamlarınızı yerleştiriyorsunuz daha sonrasında bu reklamlar üzerinde para kazanmaya başlıyorsunuz. Blogunuzdan kaliteli sitelerin link çıkışını yapmayı unutmayın. Yani her tanıtım yazısı teklifini kabul etmeyin. Blogunuz link çöplüğüne dönmesin. Mesela ben olsam Vikipedia’ya gönül rahatlığıyla link çıkarım çünkü domain otoritesi yüksek, alan adı popüler. Fakat gidipte bugün yeni açılmış bir sitenin kesinlikle sitemde tanıtım yazısı yayınlamasına izin vermem çünkü hem o siteye zarar vereceğim hemde kendi siteme zarar vereceğim. Bu yüzden buna gerek yok.
Yazı içerisinde kendi düşüncelerinizi yazmalısınız. Gidipte kopya olan bir makaleyi sitenize eklerseniz size bunun cezası arama motorları üzerinden gerçekten büyük bir şekilde geri dönecektir. Özgün olmakta yana olun ve sizi herkes taklit etsin yani siz onları değil onlar sizi taklit ederek büyümeye çalışsınlar. Sadece kendi fikirleriniz değil aynı zamanda diğer blog yazarlarının konu içerisinde fikirlerini beyan edin. Eğer bir yazıyı başka bir blogtan alarak sitenize ekliyorsanız mutlaka yazının alt kısmına kaynak belirtin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir