WİNDOWS 10 İÇİN OYUN MODU ONAYLADI :)

Windows 10 için oyun modu onaylandı!

Microsoft, windows 10 için özel olarak geliştirilen Oyun modunu onayladı. Böylelikle Windows 10 kullanıcıları bilgisayarlarını, oyun oynarken daha rahatlıkla optimize edebilecek.

Windows 10 kullanıcılarının oyun oynarken sistem performansını arttırarak, oyundaki donma ve takılmaların önüne geçebileceği yeni oyun modunu açıkladı. Yeni modun nasıl çalışacağı hakkında net bir bilgi vermeyen Microsoft yetkilileri, oyuncuların beğenebileceği bir uygulama ile geliyor.

Windows 10 için oyun moduna izin çıktı!

Xbox‘ın baş mühendisi Mike Ybarra’nın yapmış olduğu açıklamaya göre, Windows 10 kullanan bilgisayar kullanıcılarının oyun performansı arttırmaya yönelik bir mod geliştirdiklerini belirtti. Ybarra, Windows 10 oyun moduyla amaçlarının oyun performansını daha iyi optimize etmek olduğunun altını çizdi.

17-01/15/windows-10.jpg

Ayrıca Ybarra, bu oyun modunun Win32 ve UWP oyunlarını desteklediğini de Twitter‘dan yapmış olduğu açıklama ile kamuoyuna duyurdu.

Bu mod sayesinde Windows 10 kullanıcıları bilgisayarlarında çok fazla kaynak kullanan hizmetleri, ve uygulamaları oyun sırasında geçici olarak kapatarak sistem performansını iki kat arttırması tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir