TİM COOK`TAN DİKKAT ÇEKİCİ TRUMP AÇIKLAMASI

Tim Cook'tan dikkat çekici Trump açıklaması!

ABD’nin yeni başkanı Donald Trump, geçtiğimiz günlerde 7 ülkeden gelen vatandaşların ülkeye girişini yasaklayan bir kararname yayınladı.

Bu karar sonrasında protestolar devam ederken, bu konuda görüşünü dile getiren bir diğer şirket Apple oldu.

iPhone üretiminin ABD’ye taşınmak istenmesi nedeniyle Trump’ın en çok konuştuğu isimlerden birisi olan Tim Cook, yasaklarla dolu yeni göçmen politikasını kesinlikle desteklemediğini açıkladı.

Göç yasak olsaydı, Apple bugün olmazdı!

Microsoft, Facebook ve Google gibi şirketlerin yanı sıra Apple’ında, bu yasaktan etkilenerek mağdur olan onlarca çalışanı bulunuyor.

Geçtiğimiz günlerde çalışanlarına bir e-posta gönderen Tim Cook, yeni göçmen politikasını desteklemediklerini ve mağduriyetleri giderebilmek için çalışmaya devam ettiklerini belirtti.

17-01/31/tim-cook.jpg

Tim Cook, konu hakkında yaptığı açıklamada Steve Jobs’u örnek göstererek, Jobs’un Suriyeli göçmen bir babanın oğlu olduğunu ve o dönemde göç yasak olsaydı, bugün Apple diye bir şirketin olmayacağını vurguladı.

Trump’ın vatandaşlardan gelen ve her geçen gün büyüme devam eden tepkiler karşısında atacağı adımı ve bu yasağın Teknoloji şirketlerine verdiği mağduriyetin boyutunu ilerleyen günlerde daha net göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir