APPLE İLE QUALCOMM ARASINDAKİ SAVAŞ BÜYÜYOR

Apple ile Qualcomm arasında savaş büyüyor!

Apple’ın uzun bir süredir iPhone modellerinde kullandığı modem yongalarını tedarik etmekte olduğu Qualcomm‘a, haksız rekabet iddiası ile dava açtığını daha önce sizlere duyurmuştuk.

Qualcomm’a karşı açtığı üç farklı dava ile yasal mücadeleyi sürdürmeye devam eden Apple, bunlara bir yenisini daha ekleyerek iki firma arasında devam eden yasal savaşın boyutunun artmasına neden oldu.

Bloomberg tarafından yayınlanan yeni rapora göre Apple, Qualcomm’a karşı açtığı davalara İngiltere‘de bir yenisini ekledi.

Apple ile Qualcomm arasında patent savaşı!

Apple’ın İngiltere’de Qualcomm’a karşı bugün açtığı davanın maddi boyutubilinmezliğini korurken, dava konusunun diğerleri ile benzer bir şekilde patent ihlali olduğu belirtiliyor.

17-03/03/apple-iphone.jpg

Qualcomm’un iPhone modellerinde kullanılacak modem yongalarının üretimini yapmak için 5 kat daha fazla ücret talep ettiğini iddia eden Apple, bunun haksız rekabete yol açtığını belirterek soluğu mahkemede alıyor.

Qualcomm yetkilileri ise İngiltere’de açılan dava hakkında yorum yapmaktan kaçınırken, Apple’ın iddialarını şiddetle reddettiklerini ve bunların gerçeği yansıtmadığını belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir