FACEBOOK 360 DUYURULDU

Facebook 360 duyuruldu!

Sanal gerçeklik konusuna tarihin gördüğü en büyük yatırımlardan birini yapan Facebook‘un eksik kaldığı tek nokta da kapanıyor gibi görünüyor. Çünkü Facebook 360 bugün duyuruldu ve Facebook’un ilk sanal gerçeklik uygulaması olarak tarihteki yerini almaya hazırlanıyor.

Sanal gerçeklik ile gerçek hayat birleşiyor!

Sanal gerçeklik uygulaması ile birlikte artık 360 derece videolar ve fotoğraflar artık çok daha rahat görüntülenebilecek. Bugüne dek siteye bir milyondan fazla 360 derecelik video ve 25 milyondan fazla 360 derecelik fotoğraf yüklendiğini düşünecek olduğumuzda, bu yeniliğin bir hayli işe yarayacağını söylemek yanlış olmaz.

 

İçerisinde dört farklı kaynak barındıracak olan Facebook 360, içerikleri bir nevi gözümüzün içerisine sokacak diyebiliriz. Bu kaynaklardan ilki Explore adını taşıyor ve 360 derecelik içeriklere kuşbakışı görüntüleme olanağı sağlayacak. Bu içerikler direkt olarak Facebook üzerinde popüler olan içerik üreticilerinden ya da medya kuruluşlarından geliyor olacak.

Following adındaki kaynak ise adından da tahmin edebileceğiniz üzere arkadaşlarınızın ve takip ettiğiniz kişilerin paylaştığı içeriklere göz atabilmenizi sağlayacak.

Saved sekmesi ile birlikte internette gördüğünüz ve VR ile deneyimleme fırsatı bulamadığınız içerikleri çok daha etkileyici bir şekilde görebileceksiniz.

Son sekme ise Timeline adını taşıyor ve kendi 360 derecelik fotoğraf ve videolarınızı tek bir alanda buluşturmaya yarayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir