KAPIYI BLUETOOTH`LA AÇMA DÖNEMİ

Kapıyı Bluetooth’la açma dönemi

Turkcell’in parlak fikirleri ürüne dönüştüren girişimcileri, destekçilerle buluşturduğu kitlesel fonlama platformu Arıkovanı, yeni projelere yola devam ediyor. Platformda desteğe açılan en yeni proje ise OttoLock Akıllı Kilit Sistemi oldu. OttoLock, akıllı telefonlar üzerinden sadece tek bir tuşla kapı kilitlemeyi, kilidi açmayı ve farklı kullanıcılar için sanal anahtar oluşturmayı mümkün kılıyor.

Sanal anahtar gönderimi

OttoLock Akıllı Kilit Sistemi, kapınızın iç kısmındaki kilit üzerine yerleştirilen bir cihaz ile cep telefonunu Bluetooth üzerinden eşleştiriyor. Sonrasında eve giriş çıkışlar için artık sadece cep telefonu kullanılabilir hale geliyorsunuz.

17-03/10/ottolock-16-9.jpg

Temizlikçiye, arkadaşlara, aile bireylerine ayrı ayrı anahtar yaptırmaya gerek bırakmayan sistem, aynı zamanda eve kimin ne zaman geldiğini belirleyebilen ve ana kullanıcıyı anında bilgilendiren sistem, kişilere istenen zaman aralıklarında giriş ve çıkış izinleri de tanımlayabiliyor.

Elektrik kesintisinden etkilenmiyor

Cihaz pille beslendiği için, elektrik kesintisi sistemde bir aksaklık yaratmıyor. Hatta pil azaldığında cihaz cep telefonuna mesaj göndererek değişim talep ediyor. Telefonun şarjı bittiğinde ya da telefonunuzu unuttuğunuzda günlük hayatta kullandığınız anahtarlar kullanılmaya devam edilebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir