BİSİKLET KULLANIMINDA PÜF NOKTALAR

1. Rampa aşağı giderken frenleme

Rampa aşağı giderken genellikle arka frene basıldığında lastik kayar ve lastik erir ve yırtılarak patlar bunun olmaması için frene tam değil çok az basınız freniniz biraz yumuşaksa bas bırak bas bırak şeklinde kolayca durabilirsiniz. 🙂

2. Düz yolda aniden araba veya başka bir şey çıkması

Düz yolda genelde bisikletler hızlı gider ve ününe bir şey çıkarsa durması zor olur durmak için lastiği çok az kaydırmamız gerekecek ama yinede bence o varlığa çarpmamak için ilk olarak arka frene tamamen basın lastik kaymaya başladığında çok az ön frene basın özellikle çok az diyorum çünkü bisikletle takla atabilirsiniz.

3. Rampa yukarı çıkış

Rampa yukarı çıkış insanı zorlar ve yorar eğer çok yorulduysanız yolun kenarına çekip arka lastiği kaldırıma değdirin çünkü dinlendikten sonra yine pedal çevirmeye başladığınızda geri gitmenizi engeller ve artı destek verir kolayca başlamanızı sağlar.

4. Kolay hızlanma

Bisiklet kullanırken kolay hızlanmak istiyorsanız bisikleti 3. vitese takın ve pedala tamamen yüklenin sonra vitesi yükseltmeye başlayın ve son vitese kadar getirin ve pedallara var gücünüzle bastırın eminim bütün bisikletleri ve arabaları geçebilirsiniz.

AÇIKLAMA:

Evet ben kendimde işe yarayan yöntemleri sizlere sundum ben yapınca bunlar benim işime yarıyor özellikle rampa aşağı inerken,düz yolda aniden bir varlık çıkması ve kolay hızlanma tekniği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir