YOLDA YÜRÜRKEN ELEKTRİK ÜRETEBİLİRSİNİZ

Yolda yürürken elektrik üretebilirsiniz!

Londra’da Bird Caddesi, kısa bir süre önce dünyanın ilk akıllı caddesi olma yolunda önemli bir dönüşüm geçirdi. Geleceğin High Street’ini sergilen proje, trafiksiz alışveriş ve yemek deneyimi ile kirliliği önleyen sürdürülebilir Teknolojiyi bir araya getiriyor.

Her adım için 5 Watt!

Şirketin V3 panelinin her biri üçgen şeklinde tasarlanmış ve 500 mm kenarlıklara sahip. Yaya akış metriklerini toplayan sistem, her adımı 5 W’lıkgüce dönüştürme kapasitesinde. Bird Caddesi’nde toplanan kinetik enerji elektriğe dönüştürülerek, sokak lambaları ve Bluetooth vericilerine güç sağlanacak. Ayrıca müşteriler, akıllı telefonları aracılığıyla kendi adımlarını izleyerek ne kadar elektrik ürettiklerini görebilecek. Yol boyu kuş sesleri onlara eşlik edecek.

17-07/04/elektrik-ureten-yol-shiftdelete.jpg

Bird Caddesi gelecekteki moda, yaşam, perakende merkezleri için bir pilot proje olacak tasarlandı. İnsan trafiğinin fazla olduğu caddelerde, piezoelektrik teknolojisi ile aydınlatma, seslendirme gibi ihtiyaçlar sürdürülebilir bir şekilde karşılanabilir. Yenilikçi, akıllı caddelerde önümüzdeki birkaç yıl içinde adımlardan enerji üretilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir