PRUDHOMME: “FRANSA TURU’NU YALNIZCA İKİ DÜNYA SAVAŞI DURDURDU”

Tour de France yarış direktörü Christian Prudhomme, Fransa Turu’nun koronavirüs salgınına rağmen beklendiği gibi devam edeceğinden umutlu. Organizatör ASO’nun bir sonraki yarışı 12 Nisan Pazar günü start alması planlanan Paris-Roubaix. Ancak Prudhomme, koronavirüs hızla yayılırken salgını önlemek amacıyla bu yarışın da iptal olacağı kanısında.

Hafta başında kendisine Fransa Turu’nun gerçekleşip gerçekleşmeyeceği sorusu yöneltilen PrudhommeFransız gazetesi Le Parisien‘e şunları söyledi: “Alınan kararlara saygı duyacağız. Fransa Turu’na gelirsek Tour’u bugüne dek yalnızca iki dünya savaşı durdurdu.”

“Sürekli yeni durumlara adapte olmamız gerek. Geçtiğimiz yıl Tour’un Tignes’de nasıl engellendiğini hatırlayın. Köy yollarından geçen bir aktivitemiz vardır. Ancak işler her zaman planlandığı gitmez. Sürekli yeni durumlara hazır olmalı ve gereken çözümü bulmalıyız. Bu yüzden gerektiğinde planlarımızı değiştirme yeteneğine de sahibiz. Yerel makamlar bizden bir şey istediğinde bunu hızlıca yaparız. Hatta bu bizim uzmanlık alanımız!”

“Tour’un başlamasına hala yüz günden fazla zaman var. İşler planlandığı gibi giderse start zamanı geldiğinde oluşacak yarış açlığını bir düşünün!”

2020 Tour de France Grand Depart’ın 27 Haziran’da Nice’de gerçekleşmesi bekleniyor.

KAYNAK: https://www.cyclistmag.com.tr/2020/03/17/prudhomme-fransa-turunu-sadece-iki-dunya-savasi-durdurdu/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir