Astana Pro`nun Adı Değişiyor

Kazak UCI WorldTour takımı Astana Pro Team, 1 Ocak 2021’de Astana – Premier Tech adını alacak. Kanadalı Premier Tech şirketi’nin sponsorluğuyla Astana Pro Team 15 yıllık tarihinde ilk kez ismini bir co-sponsor ile paylaşacak. Premier Tech, 2017 yılından bu yana Astana Pro Team’in sponsoruydu. 

Yapılan açıklamada, Premier Tech, dört ana sektörde faaliyet gösterdiği söylendi. Profesyonel yetiştiriciler ve bahçıvanlar için sürdürülebilir çözümler, paketleme ve malzeme işleme için otomatik sistemler, suyu arıtmak ve geri dönüştürmek için sistemler ve teknolojiler ve üretim verimliliğini artırmak için dijital çözümler. 

Merkezi Kanada’da bulunan ve 27 ülkede ofisleri ve üretim tesisleri ile Premier Tech, bu co-sponsorluk ve Kazakistan ile ortaklık aracılığıyla dünya çapındaki iş ortaklarını ve müşteri ağını birbirine bağlamak istediği belirtildi.

Mali yükü paylaşmak amacıyla 

Astana Pro Team Genel Müdürü Yana Seel, “Bisiklet takımının ana ortağı Samruk-Kazyna JSC’nin yanı sıra Astana Başkanlık Profesyonel Kulübü’nün yönetimi tarafından, profesyonel  bisiklet takımının finansmanının ikinci bir ortağın girişi azaltılması ve mali yükü Kazakistan ile paylaşabilecek eş sponsor bulunması görevi verildi. 

Çalışmalar başarıyla yürütüldü, oldukça kısa sürede karşılıklı anlayışa ulaşmayı başardık. Kanada tarafıyla yaptığımız görüşmelerin sonuçlarından çok memnunuz. Önümüzdeki yıl için takımın adı değiştirilecek, ancak aynı zamanda ana ortak Samruk-Kazyna JSC’nin gelen fonların önemli ölçüde azaltılmasına rağmen, takım Kazakistan’ın himayesinde var olmaya devam edecek. 

Kazakistan’ın adını ve küresel spor arenasında yeni Kanadalı ortağımız Premier Tech’in adını yüceltmeye devam edeceğiz. Ayrıca, bu işbirliği kapsamında, Kazakistan ve Kanada merkezli mevcut bütçe dahilinde finanse edilecek bir çocuk ve genç bisiklet takımı “Astana – Premier Tech Team Kids” oluşturmak için görüşmeler devam etmektedir. Böylelikle her iki ülkede de bisikleti en üst düzeyde tutmak için deneyimleri paylaşabilecek ve yeni bir nesil yetiştirebilecek ”dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir