Zwift Nasıl Kullanılır ?

Kış geliyor. Japon bir önceki yazıda roller ve trainer farklarını ve özelliklerini yazmıştı bende uzun sürelerden sonra sıkıcı olan bu roller ve trainer antrenmanlarını daha eğlenceli bir hale getiren bir uygulama.

Zwift Nasıl Kullanılır ?

Zwift`i telefona, tablete yada bilgisayara kurdunuz. Hesap açtınız veee 1 haftalık deneme sürümünü başlattınız hadi başlayım giriş yaptınız ama karakteriniz hareket etmiyor. Hareket etmek için 3 yolu kullabilirsiniz.

NOT: Eğer Zwift kurduğunuz cihazınızda ANT+ desteği yoksa dışarıdan küçük bir ANT+ adaptörüne ihtiyacınız var.

1. YOL

Daha uygun bir yol sadece hız ve kadans sensörü ile hemen oyuna başlayabilirsiniz.

2. YOL

Maliyet gittikçe artıyor ama zwift`de gerçekten iyi bir antrenman yapmak istiyorsanız watt`ınızı doğru ölçmeniz gerekir. Hız yada kadans sensörüne ihtiyacınız yok sadece powermetre`nizi bağlayın ve START !!!

3. YOL

Akıllı bir trainer. Gerçekten zwift`in keyfini en çok alabileceğiniz yol. Sadece arka jantınızı sökün ve trainer`a takın. bu kadar hazırsınız. tırmanışa geldiğinizde ağırlık kendi kendine artıyor ve size sadece çevirmek kalıyor. Zaten trainer kendisi gücünüzü ölçüyor. her hangi bir sensöre ihtiyacınız yok.

Telefon Bağlantısı

Telefonunuza zwift companion app`i indirerek karakterinizi yönlendirebilir yarışlara katılıp insanlara RİDE ON !! diyebilirsiniz.

İyi Eğlenceler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir