Remco Evenepoel Yan Etkilerine Karşı Giro`dan Önce Covid-19 Aşısı Almayacak

Remco Evenepoel, Il Lombardia kazasından bu yana ilk yarış için hazırlıklarına herhangi bir yan etkinin zarar vermesi durumunda Giro d’Italia’dan önce Covid-19 aşısı almama kararı aldı .

21 yaşındaki genç sporcu, 170 Olimpik ve Paralimpik Belçikalı sporcuya bu yaz yapılacak Oyunlardan önce Pfizer veya Moderna aşısı teklif edildiğinden gelecek hafta aşı olma seçeneğine sahip olacaktı, ancak bunun yerine aşılarını tamamladıktan sonra almayı tercih edecek.

Deceuninck – Quick Step doktoru Philip Jansen, Het Laatste Nieuws’e “Bunu tüm sürücülerimize şiddetle tavsiye ediyorum, ancak Remco için bu sadece kötü bir zamanlama” dedi. “Olimpiyatlar göz önüne alındığında, kesinlikle bunu yaptıracağız, ancak Giro’dan bir buçuk hafta önce değil. Özellikle de zaten ters giden her şeyden sonra. ” Evenepoel bu yıl için ana hedefi olarak Olimpiyat Oyunlarına odaklanacak.

KAYNAK: https://www.cyclingweekly.com/news/racing/giro-ditalia/remco-evenepoel-wont-receive-covid-19-vaccination-before-giro-ditalia-in-case-of-side-effects-497231

(Türkçe diline çevirilip kısaltılmıştır.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir